قرن 20 خونین ترین قرن در تاریخ بشریت!

دسته : (دسته‌بندی‌نشده) توسط sadeed در 16-08-2016

قرن بیستم خونبارترین قرن برای بشریت!
کشتار بیش از 80 ملیون انسان در این قرن
عامل اصلی کیست؟
دلیل در چیست؟
چرا جنایت در حق بشریت؟
IMG-20160429-WA0014
از ابتدای خلقت انسان تا امروز بشریت هیچ قرن یا سده ای را در تاریخ سیاسی خود سراغ ندارد که در حق شان آخرین درجه جنایات و دهشت گری صورت گرفته باشد؛ مگر در قرن بیستم!
قرن بیستم خطرناکترین و دوامدارترین جنگ ها و نبردها را در تاریخ سیاسی خود به ثبت رسانیده است؛ جنگ های که عوامل اصلی آن جز قدرت طلبی، وسعت طلبی و تجاوز به حق دیگران چیزی دیگری نبوده است.
بزرگترین جنگ ها در این قرن کدام ها اند؟
– جنگ جهانی اول که اولین جنگ پرتلفات در این قرن محسوب می شود جان بیش از (15) ملیون انسان را گرفت.
– جنگ دوم جهانی که بزرگترین جنگ درین قرن پنداشته می شود‌ بیش از (50) ملیون انسان را مدفون خاک ساخت.
– جنگ در ویتنام که جز رقابت بین دو ابر قدرت وقت (آمریکا و شوروی) چیزی دیگری نبود حدود (5) ملیون انسان را به کام مرگ برد.
– بوسنی، عراق و افغانستان هم در جمع کشورهای قرار دارد که درین قرن تلفات بزرگی انسانی را در جنگ ها طولانی خود داشته اند، که ارقام پائین تری را دارند.
بلی این همه جنگ ها و نبردهای بود ظاهراً برای از بین بردن دیکتاتوری، فاشیستی و اصطلاح جدید‌ (تروریستی) برپا شد، ولی به این همه جنایات که بشریت قبلاً آنرا به خود ندیده بود چه نام می توان گذاشت؟؟؟
اشخاصی که در برپایی و ادامه آتش این جنگ ها نقش اساسی را داشتند، همانند‌ (استالین، هتلر، مائو، موسولینی، فرانکو و……) چه لقبی را می توان به آنها داد.؟؟؟
بلی باید حقیقت را پذیرفت، قرن بیستم نخستین قرنی بود که اداره سیاسی جهان بدست غرب افتاد، همان اروپا و آمریکای که ادعای حقوق انسان و حقوق بشر می کنند، در اوراق تاریخ سیاسی خود از 60 سال قبل به این طرف همچون حوادث و وقایع خونین را درج نموده اند.!
امروز تمام جنگ های که در جهان خصوصا جهان اسلام دوام دارد، صرف بخاطر تآمین منافع قدرت های بزرگ و رقابت سیاسی میان غول های منطقه ایست، و این ملت هاست که در آتش رقابت دولت ها می سوزند، برای نجات از این فاجعه بشری که امروز در محور کشورهای اسلامی می چرخد و روزانه جان صدها انسان را می گیرد؛ نیاز است ملت های مسلمان با درک وافعی [انما المومنون اخوه] دست همدیگر گیرند و بشریت را از این منجلاب بدبختی نجات دهند.

حسیب الله سدید – قونیه- ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید